ADA Aqua Soil Powder Amazonia Light - 3 l

Kód: 901920086
799 Kč –13 %
ADA Aqua Soil Powder Amazonia Light - 3 l
799 Kč –13 % 699 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

ADA Aqua Soil Powder Amazonia Light - 3 l

Speciální substrát obsahující živiny pro růst akvarijních rostlin. Je bohatý na organický materiál a huminové kyseliny. Jedná se o speciálně vypalovanou černozem. Je považován za nejlepší substrát pro pěstování akvarijních rostlin a proto je používán v hojné míře po celém světě.

V čem je Amazonia Light jiná oproti klasické Amazonii?

  • Amazonia Light má světle hnědou barvu. Klasická Amazonia je černá.
  • Hlavním rozdílem je však obsah organických živin uvnitř substrátu. Amazonia Light není tak bohatá na tyto látky jako je tomu u klasické Amazonie. Rostliny tedy porostou v Amazonii Light pomaleji (přestože budou mít stále dostatek všech živin). Přináší to však jeden velký benefit - podstatně menší náchylnost akvária k růstu řas v prvních týdnech. Navíc není nutné měnit na startu téměř každý den vodu.
  • V ostatních parametrech jako snižování pH a tvrdosti vykazuje stejné vlastnosti jako klasická verze.

Hlavní přednosti Amazonia Light: - snižuje pH a tvrdost vody, což ocení nejen rostliny, ale i většina ryb- obsahuje velké množství živin, které jsou přístupné kořenům rostlin- oproti jiným podobným substrátům drží tvar po několik let- je možno s ním vytvářet svahy, protože není příliš lehký

Pro koho je tedy Amazonia Light vhodná:

  • Pro ty, kteří upředňostňují jinou barvu substrátu
  • Pro ty, kteří nechtějí mít porostlé celé dno rostlinami. Jelikož obsahuje Amazonia Light méně živin, nebudou tyto živiny unikat ze substrátu ani když bude odkrytý bez rostlin.
  • Pro ty, kteří nechtějí měnit v počátcích po založení akvária tolik vody a chtějí se vyhnout zvýšenému růstu řas v prvním měsíci.
  • Pro ty, kteří preferují pomalý růst rostlin a přesto jejich maximální vitalitu a vybarvenost.Pro kobercové druhy akvarijních rostlin a miniakvária použijte verzi Aqua Soil Powder s jemnější strukturou.

Upozornění k použití:

Aqua Soil uvolňuje první měsíc po založení akvária velké množství živin. Doporučuje se proto první týden měnit každý den vodu, druhý týden obden, třetí týden každý třetí den. První řasožravé ryby a krevetky vpusťte nejdříve na konci druhého týdne. Aqua Soil před použitím nepropírejte. Pro dosažení maximálního účinku je vhodné použít jako podkladovou vrstvu Power Sand a přidat ostatní aditiva značky ADA.

U Amazonie Light není obsaženo tolik živin, takže výměna vody není nutná tak častá, nicméně jí nic nezkazíte.Poštovné:Při zakoupení nejméně 3 ks 9l balení ADA Aqua Soil Amazonia nebo Amazonia Ligt platíte stále jedno poštovné bez ohledu na váhu balíku a dalších položek (lávové drti, kořenů, kamenů apod.).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz