Caridina cantonensis Crystal Red

Kód: 5552
139 Kč –36 %
10 13 red crystal shrimp big
139 Kč –36 % 89 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Zasíláme po, út, st. Platba pouze převodem nebo on-line kartou. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zasíláme po, út, st. Platba pouze převodem nebo on-line kartou. 

Ideální volba pro začínající chovatele. Odpustí řadu začátečnických chyb při velkém výběru barevných variant. 
Jedná se o druh vyšlechtěný z krevetky Neocaridina Davidi (denticulata, heteropoda).
Původním biotopem jsou asijské středně položené potoky a říčky.

Taxonomie:
Taxonomické zařazení krevetky se v průvěhu let několikrát změnilo, a proto ji můžete nalézt pod různými jmény.
Neocaridina Davidi, Neocaridina denticulata, Neocaridina heteropoda.

Velikost:
Krevetky Neocaridina Davidi dorůstají do velikosti 3-4cm, záleží na výšce hladiny v akváriu. U nižší hladiny nedorůstají plné velikosti.

Chov:
Krevetky Neocaridina Davidi patří do skupiny sladkovodních krevetek, které jsou nejjednoduší na chov a údržbu akvária. Pro jejich chov postačí malé akvárium s dobře fungující filtrací a zaběhnutým ekosystémem. Je ovšem potřeba říct, že pro akvária obecně platí: "Čím menší akvárium, tím více práce na údržbě."

Rozmnožování:
Krevetky Neocaridina Davidi dospívají během 4-5 měsíce. Po dosažení pohlavní zralosti se samičky svléknou a přesunou připravená vajíčka (15-40), které jim dozrávaly za hlavou, pod pleopody. Současně samičky do okolí vylučují hormon, který stimuluje samečky a ti jim při letmém kontaktu přilepí spermatofor na pleopody. Samičky následně promíchají spermie s vajíčky. Tím dojde k oplodnění. Vajíčka si následně krevetky přilepí na pleopody a starají se o ně. Očišťují je, okysličují je pomocí pohybu pleopodů a neoplodněné vajíčka odstraňují. Po 3-4 týdnech dojde ukončení vývinu a plně vyvinuté krevetky opouští samičky.

Parametry vody:
Krevetky Neocaridina Davidi jsou relativně tolerantním druhem k parametrům vody v akváriu. 
Rozsah parametrů: PH 6,0-7.8 , celková tvrdost 3-20°dGH, teplota 17-28°C, NO3<50mg/l

Počet:
Trpasličí krevetky jsou hejnovým druhem. Minimální, literaturou doporučovaný počet krevetek ve skupině, je 6ks. Ideální velikost skupiny, ve které se krevetky začínají chovat klidně a hejnově je dle mých zkušeností větší. Pro začínající chov doporučuji minimálně 10-15ks tak, aby se krevetky dostatečně zklidnily a začaly se množit. Horní limit počtu krevetek v podstatě není. V začátcích mých chovů jsem ve 12l akváriu odchoval úspešně přes 300 ks žlutých krevetek, ale to už je extrémní počet.

Svým kontrastním zbarvením si určitě získají tvůj obdiv. Krevetky kantonské (Caridina Cantonese) jsou náročnější na parametry vody a jsou vhodnější pro chovatele, kteří mají s chovem krevet již zkušenosti.

Před nákupem doporučuji prostudovat si několik článků o jejich chovu na internetu. Zajímavostí je např., že při stresu nebo tmě dočasně a výrazně ztrácejí své vybarvení.

 

Chov krevetek Caridina cantonesis

Pro jejich chov je třeba používat měkkou vodu. Mohou se chovat i v menších nádržích, ale vhodnější jsou dobře zaběhnutá větší akvária od 40 litrů. Ideální je druhová nádrž, případně s jinými mírumilovnými krevetami či menšími rybami. Vhodné jsou úkryty z rostlin, kořenů, kamenů či jiné. V akváriu by také neměly chybět mechy. Nejvhodnější je používat krmiva určená pro krevetky a ostatní používat pouze na zpestření jídelníčku. Tyto krevetky vyžadují doplňování minerálů.

 

Rozmnožování krevetek Caridina cantonesis

Samice jsou větší než samci. Samičky nosí na bříšku 3–4 týdny vajíčka, z nichž se líhnou přímo miniaturní krevetky. Ty dosahují zhruba po třech měsících dospělosti. Vajíček, v závislosti na velikosti samičky, bývá až 40. Na rozdíl od Neocaridin jsou mladé krevetky už pěkně vybarvené.

 

 

Crystal Red ve zkratce:

Velikost při prodeji: od 1,5 cm
Max. velikost: 2–3 cm
Věk: do 2 let
Chování: mírumilovné
Optimální teplota vody: 20–25 °C
Požadované pH: kolem 6–7
Celková tvrdost vody: 4–8 °dGH
Doporučené krmivo: krmiva pro krevety, spařená zelenina

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení